کتاب

این یک ماه اخیر دو تا کتاب از جین آستن خوندم .

رمان نویس انگلیسی که تقریبا یک قرن پیش زندگی میکرده .

داستاناش ساخته ذهن خودش هست اما فضای اون سالهای انگلیس رو در رمانهاش داره که برای من جالبه.

من منتقد نیستم اما در کتابهایی که من خوندم(منسفیلد پارک و غرور و تعصب) شخصیت های اصلی خیلی آدمهای خوبی بودن یعنی دوست داشتم کمی خاکستری باشن تا باور پذیر تر باشن البته فقط کمی.

یه نکته از کتاب که برام خیلی جالب بود اینه که مهمانی رفتن خیلی اهمیت داشته و وقتی کسی رو از شهر دیگه ای دعوت میکردن انتظار داشتن کمتر از دو ماه نباشه مدت اقامت.

یه مورد جالب دیگه : منطقه ای که برای گردش به آنجا میرفتن معمولا به صورت پارک های شخصی بوده که ساختمان اصلی آنجا محل سکونت صاحب ملک بوده و افراد گردشگر می تونستند از ساختمان محل سکونت هم دیدن کنند.

(یه ساختمونه خیلی خوشکل دیدم خیلی دلم میخواست داخلشو هم میدیدم اما همچین رسمی ما نداریم.افسوس)

دوباره میگم من منتقد نیستم و فقط نظر شخصی خودمو گفتم

رمانهای جین آستن جز رمانهای برتر جهان هست و این دو کتاب جز هزار کتابی هست که قبل از مرگ باید بخوانیم.

/ 11 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم

سلام . خیلی خوشحال شدم که فهمیدم شما هم مثل من عاشق کتاب خوندن هستید .حال وهوای وبلاگتونم دوست دارم .منم کتابهای خانم آستین رو خوندم ، کتاب اما رو هم بخونید تو همین مایه های .خواهش میکنم به وبلاگ منم یه سر بیا تا در مورد کتابهایی که خوندیم بیشتر تبادل نظر کنیم .موفق باشی

ریحانه

سلام من رمانهای داستایوفسکی رو به شما دوست خوبم معرفی میکنم.با گوشت وپوست میشه باهاش ارتباط برقرار کرد

شاذه

بین کتابای جین آستین از عروس ساندیتون بیشتر خوشم امد. ولی تو این سبک جرجت هایر رو دوست دارم که متاسفانه کتاباش بسیار کمیابن و من به سختی چند جلدیش رو اونم قرضی با ترجمه ی دست نویس خوندم. با جین آستین هم زمان و هم وطنه ولی بسیار لطیفتر و دلنشینتر از اون می نویسه.

نگین

باران جان سلام. رمان های جین استین خیلی دوست داشتنیه راستش و بخوای فیلمهایی که از روش ساخته شده خیلی خیلی بیشتر دوست داشتنیه. من که عاشق غرور و تعصبم. وممنون که سراغم رو گرفتی لطف کردی.

لوسی می

من تا به حال نشده که شخصیتی رو ببینم یا بخونم که احساس کنم خیلی مثبته! همیشه دنبال یک شخصیت کاملا مثبت بودم! اما فعلا که یافت می نشده گشته ایم ما! حالا این کتابها رو بخونم ببینم چی داره :)

مجید مویدی

خوش به حال شما تو این یک ماه اخیر شک نکنید که جین آستین، نویسنده بزرگیست. اصلا مگر میشود "دیوید سالینجر" کبیر، نویسنده ای را بگوید خوب است و ما بگوییم نه؟؟!!! "سالینجر" از طرفدارهای این نویسنده بوده؛ به خصوص رمان "غرور و تعصب"... همینطور به خواندن ادامه بدید.. ادبیات زندگیه. راستی راجع به ب"اورپذیر بودن"، میخواستم بگویم که "همیشه دنبال این باشید که شخصیت در دنیایی که نویسنده خلق میکند باورپذیر باشد. کاری به این دنیایی که در آن زندگی میکنیم نداشته باشید. به قول "ویرجینیا وولف"، "هنر نسخه دوم جهان واقعی نیست... از آن نکبت همان یکی کافیست". من پیشنهاد میکنم فیلم "فارست گامپ" را حتما ببینید. پاینده باشید

زبل خان

ممنونم که بهم سر زدید به نظر من لازم نیست کسی منتقد باشه تا برا یه چیزی نظر بده منتقد باید نمره بده ولی نظر را باید همه بدن به نظر من که این آثار هنری در درجه ی اول باید از دید مخاطب خوب باشن نه منتقد