به دعوت یک دوست

به دعوت دوست عزیزم ریحانه بانو (پرواز قوی سیاه) به یه مهمانی دعوت شدم .

" معرفی سه تا از کتابای خوب دو تا از فیلم های تاثیر گزار و یکی از جملاتی که بهش ایمان دارید"

و اما کتاب های خوب

1- بامداد خمار: برای اینکه خیلی خیلی خوب توصیف  شده بود به صورتی که خودمو در مکان داستان می دیدم.

2- دزیره : البته نسخه بدون سانسور این کتابو برای این خیلی دوست داشتم که از نظر تاریخی خیلی به من کمک کرد البته درسته که تم داستانی داشت اما برای من که از ناپلئون هیچی نمی دونستم خیلی خوب بود 

3- زندگی نامه ابن سینا : این کتابو چند بار خوندم آخرین بار تقریبا یک سال پیش بود خیلی خیلی برام جالب و آموزنده است.

هر سه تا کتاب را دوره ی نوجوونی خوندم  و غیر سومی بقیه رو دیگه نخوندم

و اما فیلم :

من معمولا اسم فیلم ها به خاطرم نمیمونه اما این دوتا فیلم حتی صحنه هاش جلوی چشمم هنوز واضحه.

اسم اولی یادم نمیاد اما فیلمیه که خیلی پخش شده .داستانش مربوط میشه به زمانی که انسانها تونستن ماشین زمان اختراع کنن و به گذشته یعنی دوره دایناسور ها برن که در اونجا به اشتباه یه نفر یک پروانه رو از بین میبره که همین کار باعث دگرگونی های وسیعی در آینده میشه. 

دومی اسمش یادم هست، اثر پروانه ای : که اینم دقیقا موضوعش به فیلم بالایی شبیه هست با این تفاوت که این دگرگونی ها در جمع انسانها اتفاق میافته و دیگه کاری به دنیای پیرامون نداره.

و اما جمله ، کاملا مشخصه که جمله ای که باید بهش ایمان داشته باشم از یک انسان بزرگ هست .  و چه کسی به بزرگی و کرامت علی علیه السلام

"آنچه بر خود می پسندی بر دیگران نیز بپسند و آنچه بر خود نمی پسندی بر دیگران نیز نپسند."

خیلی گفته شده و شنیده شده شاید یه نظر کلیشه بیاد اما من واقعا بهش ایمان دارم و تا آنجایی که در توان داشته باشم سعی می کنم بهش عمل کنم.

/ 13 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد

تمام پلیدیها در خانه ای قرارداده شده و کلید ان دروغگویی است. امام حسن عسکری(ع)

محمد

عجیب است که پس از گذشت یک دقیقه به پزشکی اعتماد می کنیم؛ بعد از گذشت چند ساعت به کلاهبرداری ! بعد از چند روز به دوستی بعد از چند ماه به همکاری بعد از چند سال به همسایه ای ... اما بعد از یک عمر به خدا اعتماد نمی کنیم !

محمد

ما شقایق های باران خورده ایم / سیلی نا حق فراوان خورده ایم ساقه احساسمان خشکیده است / زخم ها از باد و طوفان خورده ایم

ریحانه

دوست خوبم کار خوبی کردی که برای وبلاگت این موضوع رو انتخاب کردی .چون بهر حال شما هم بازدید کننده زیاد داری وباعث میشه که دقیق بشن در دیده ها وشنیده هاشون .کاش انقدر دنیا پاک وبی غل وغش بود مثل دنیای دوستان مجازی .دوستت دارم دوست خوبم

ریحانه

عزیزم با این پستت حسابی به من افتخار دادی .چقدر خوب مینویسی .کتاب بامدادخمار ودزیره رو خوندم .بامداد خمار تکرار مکررات در نسل قدیم وحال وآینده ست واینکه دخترها متاسفانه به عقل وتجربه بزرگترها اطمینان نمیکنند وضربه فنی میشن .... .شب مستی نیرزد به بامداد خمار .

saeed

مثل هميشه عالي پيگيرتم [گل]

نســـکافــــــــــــه

آثار هنری به دو دلیل ارزشمند هستند : اول اینکه توسط استادان بوجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است. شما گنج پر ارزشی هستید؛ زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید.

لی بانو

باران عزیزم اگه امروز تولدته ، که الاهی پاینده باشی و عمر به کمال بکنی ، و اگه دیروز بوده یا فردا هست ، بازم مبارک باشه عزیز دلم ببخش که دقیقا نمیدونم تاریخش کی هست ، فقط میدونم یه روز فاصله داریم

محمد

سلام خیلی ممنونم که بهم سر میزنید با اومدنتون خوشحالم میکنید

محمد

نگران فردایت نباش! ما اولین بار است که بنــدگی میکنیم ولی ... . . او قـرن هاست که ، خـدایی میکند.